Poucne price, izreke, aforizmi, citati...

Forum rules
Pročitajte PRAVILA FORUMA!
Pročitajte PRAVILA ZA LIFESTYLE!
Pročitajte PRAVILA ZA KNJIŽEVNOST!
FNC-[Snipers]
Vip
Vip

Re: Poučne priče, izreke, aforizmi, citati...

Post by FNC-[Snipers] » 27 Sep 2016, 00:05

Traži se jedna polovna nedelja,bez vesti o nesrećama i ratovima! Traže se prijatelji, makar dotrajali, svi oni iščezli, raseljeni, izgubljeni, poženjeni, traže se svi oni što su nas raznosili komad po komad, deo po deo: delove našeg vremena, naše ljubavi, traže se da vrate ljubav
Image
FNC ⚠ ⚠ ⚠ ︻デ═一 ⚠ ⚠ ⚠ !
Image
Nemojte misliti da je moja ljubaznost znak slabosti. Ja sam ljubazan prema svakome, ali kada je neko neljubazan prema meni, slabost nije ono po čemu će me pamtiti...

Mirko, pazi metak gari
Vip
Vip

Post by Mirko, pazi metak gari » 27 Sep 2016, 00:05

U ovom uzvišenom trenutku moja sposobnost opisivanja me izdaje.
Guru i lifecoach

FNC-[Snipers]
Vip
Vip

Post by FNC-[Snipers] » 27 Sep 2016, 00:06

Potrudite se da imate dobre misli i dobre želje i prijateljima i neprijateljima i videćete kako će to doneti dobar plod i vama i svima koji vas okružuju. Malobrojni su na zemaljskoj kugli smireni i krotki ali Bog zbog tih smirenih i krotkih duša daje nam Gospod Bog blagoslov da imamo izobilje na zemlji. Tako su blažene u ovom životu smirene i krotke duše.
Image
FNC ⚠ ⚠ ⚠ ︻デ═一 ⚠ ⚠ ⚠ !
Image
Nemojte misliti da je moja ljubaznost znak slabosti. Ja sam ljubazan prema svakome, ali kada je neko neljubazan prema meni, slabost nije ono po čemu će me pamtiti...

Mirko, pazi metak gari
Vip
Vip

Post by Mirko, pazi metak gari » 27 Sep 2016, 00:07

Vrućina ne može biti odvojena od vatre kao što ljepota ne može biti odvojena od vječnosti.
Guru i lifecoach

FNC-[Snipers]
Vip
Vip

Post by FNC-[Snipers] » 27 Sep 2016, 00:07

Bogati za sebe ostavljaju prekomjerne rezerve stvari koje im nisu potrebne, dok milioni žive na rubu gladi. Ako bi svako ograničio svoj posjed samo na ono što mu je zaista potrebno, niko ne bi morao da živi u bijedi i svi bi bili zadovoljni.
Image
FNC ⚠ ⚠ ⚠ ︻デ═一 ⚠ ⚠ ⚠ !
Image

Mirko, pazi metak gari
Vip
Vip

Post by Mirko, pazi metak gari » 27 Sep 2016, 00:08

Volim da sumnjam isto onoliko koliko volim i da znam.
Guru i lifecoach

FNC-[Snipers]
Vip
Vip

Post by FNC-[Snipers] » 27 Sep 2016, 00:09

Sa svojom štulom nisam mogao misliti ni na konja ni na rat, te sam morao, hteo ne hteo, navikavati, koliko sam mogao, na sedenje kod kuće. Da nisam imao štulu, bio bih, možda, poginuo od Turaka, kao mnogi moji vršnjaci, a moja štula me je naterala da tražim mira, da mirno čitam knjige, da mirno zapisujem na hartiji ono što sam čuo i video okom. Isto toliko koliko štula, zadržavala me je na mestu i moja žena…
Image
FNC ⚠ ⚠ ⚠ ︻デ═一 ⚠ ⚠ ⚠ !
Image

Mirko, pazi metak gari
Vip
Vip

Post by Mirko, pazi metak gari » 27 Sep 2016, 00:10

Mali poduhvati trebaju puno više pomoći nego veliki.
Guru i lifecoach

FNC-[Snipers]
Vip
Vip

Post by FNC-[Snipers] » 27 Sep 2016, 00:11

Život je jednostavna stvar. Činiš neke stvari i u većini ne uspeš. Neke uspevaju, te radiš više onoga što uspeva. Ukoliko baš dobro uspe, ostali te kopiraju. Tada ti počinješ raditi nešto drugo. Trik je u činjenju drugačijih stvari......
Image
FNC ⚠ ⚠ ⚠ ︻デ═一 ⚠ ⚠ ⚠ !
Image

Mirko, pazi metak gari
Vip
Vip

Post by Mirko, pazi metak gari » 27 Sep 2016, 00:14

Objasnio mi je da se patnja javlja onda kad očekujemo da nas drugi vole onako kako smo mi to zamislili, a ne onako kako ljubav treba da izgleda – slobodna, nesputana, da nas usmjerava svojom snagom i da nam ne dozvoli da posustanemo.
Guru i lifecoach

Post Reply

Return to “Književnost”