Omiljeni Rock / Metal muzičar / bend

Forum rules
Pročitajte PRAVILA FORUMA!
Pročitajte PRAVILA ZA MUZIKU!
Post Reply
Тињак
Registered user
Registered user

Omiljeni Rock / Metal muzičar / bend

Post by Тињак » 22 May 2016, 13:10

Izjasnite se.

Enchantress.
Vip
Vip

Re: Omiljeni Rock / Metal muzičar / bend

Post by Enchantress. » 22 May 2016, 18:55

Strani

David Bowie, The Rolling Stones, The Beatles, Jimi Hendrix, Elvis Presley, Prince, Nirvana, John Lennon, The Who, AC/DC, Queen, Bon Jovi, Aerosmith, Mick Jagger, The Doors, Carlos Santana, Freddie Mercury, Pink Floyd, Led Zeppelin, Guns N' Roses, Kiss, Metallica, Red Hot Chili Peppers, Radiohead, Ramones, Eagles, Linkin Park, Deep Purple, Evanescence, Coldplay, Alice in Chains, The Cure, Green Day, Culture Club, Scorpions, The La's

Domaći

Bijelo dugme, Bajaga i Instruktori, Crvena jabuka, Divlje jagode, EKV, Električni orgazam, Galija, Generacija 5, Goblini, Indexi, Kerber, Oliver Mandić, Parni valjak, Partibrejkers, Piloti, Plavi orkestar, Poslednja igra leptira, Prljavo kazalište, Rambo Amadeus, Prljavi inspektor Blaža i Kljunovi, Riblja čorba, Smak, Vampiri, Van Gogh, YU grupa, Zabranjeno pušenje, Laki Pingvini, Viktorija (Snežana Mišković)

Rose
Vip
Vip

Post by Rose » 22 May 2016, 21:02

Kuku, ne znam dal je dovoljan broj maksimalno dozvoljenih znakova XD
Da pratim Miljicin sistem rastaviću na strane i domaće

Strani

Klasični rock - Led Zeppelin, eh sad možete reći da su lapo blues lapo klasični rock, al ja ću reći da su blues influenced classic rock _D ne stvarno, kada poslušate neke od starijih stvari, tipa sa Led Zeppelin I i II iz neba se vide uticaji bluza, dok kasnije stvari kao Physical Graffiti više vuče nekako na teži, hard rock zvuk i malo grungea

Dalje, Queen, The doors, The Rolling Stones, eh sada bih stavio i Pink Floyd ali oni su ipak priča sami za sebe, kao i Lynyrd Skynyrd.

Progressive rock - Morao sam ovo izdvojiti jer mislim da Pink Floyd i Gilmour zaslužuju da budu istaknuti. Definitivno jedan od najboljih bendova svih vremena. Nije lahko objediniti elemente bluza, džeza, metala i psihodeličnog rocka. Mislim da ne postoji osoba koja nije čula za hitove kao što su Wish You Were Here, Learning to fly, Hey you, iskreno mislim da nema te osobe koja nije čula ili koja ne može prepoznati art work The Wall-a i Dark side of the moon. Jednim riječima najutjecajnija grupa svih vremena

Southern rock - eh sad ne mogu baš reći da je zaseban žanr za sebe, više je kao pravac u klasičnom roku, ali Lynyrd Skynyrd imaju toliko toga drugačijeg, toliko različitih i originalnih elemenata da je potrebno reći koju dodatno o njima. Jedni od najstarijih sastava ikad sa rasponom djelovanja od '64 do dana današnjeg, naravno sa ponekim prekidima u radu, ali ipak, preko 50 godina, nije malo. Mislim da ne postoji normalna osoba na ovom svijetu koja nije čula Sweet Home Alabama. Nije potrebna ni riječ više kada se sjetimo da jednu od njihovih pjesama mnogi smatraju najboljom rock pjesmom svih vremena, koja druga do Simple Man.

Hard Rock

Alice in Chains, Nirvana, Kiss, Led Zeppelin (objasnio sam prethodno), i bogovi hard rocka Guns N' Fuckin' Roses koju su doslovno uzdrmali svijet prvo svojim debitantskim albumom Appetite for Destruction '87 i njegovim snažnim, agresivnim stilom, ritmom ali i porukama, te kasnije okretom od 180 stepeni i albumima Use Your Illusion I i II koju su izdati istovremeno. Jedna od najpoznatijih i najstarijih rok grupa, osnovana '85 i djeluje sve do danas. Doduše sa čestim promjenama postavke među kojima su sve same veličine poput Gilby Clarke, DJ Ashba, Ron Thal Bumblefoot, Frank Ferrer itd. Nedavno su se ponovo ujedinila trojica od originalnih 5 članova te započeli svoju "Not in this lifetime" povratnu turneju.

Metal

Ovdje ćemo kratko i sažeto bez baljezganja i cjepidlačenja.
Kao prvi i jedini bogotac metala, začetnik i vođa, Princ Tame, Ozzy Osbourne i Black Sabbath. Vjerovatno sam ih trebao uvrstiti u klasični rok, jer su to u početku i bili, ali s ozbirom da su začetnici žanra mislim da im je mjesto ipak tu. Paranoični, depresivni zvuk i još tamniji tekstovi su što ih karakteriše, kao i tzv. paranoični bass gospodina Butlera.

Dalje idemo na Steppenwolf, momci koji su prvi upotrijebili termin "heavy metal" u svojoj kultnoj pjesmi Born to be wild. Onda Rammstein, Iron Maiden, AC/DC..

Trash Metal - The Great Four = Metallica, Slayer, Anthrax i Megadeth, takođe i Pantera

Nu Metal - Slipknot, Disturbed, Linkin Park

Eh sada gdje Staviti Mansona, neshvaćenog umjetnika, vjerovatno negdje u alternativni meta, gothic rock.

Toliko toga još ima, al ovo je nešto od onog što gotivim. O domaćim napišem nekad u slj. postovima XD
Image

Enchantress.
Vip
Vip

Post by Enchantress. » 23 May 2016, 13:47

Kako sam mogla da zaboravim.. Europe, The Police.

Diego Delgado
Administrator
Administrator

Post by Diego Delgado » 23 May 2016, 14:14

Rock- Pink floyd <3 Deep purple i ...
Metal-Slayer,Metallica,Rammstein,Amon Amarth,Slipknot,Iron Maiden i ofc otac metala Black Sabbath
Da ne davim vise _d

život je kao kocka fali ti mnogo sreće

Neyo
Registered user
Registered user

Post by Neyo » 24 May 2016, 02:28

Heavy Metal/Deathcore - Suicide Silence , Whitechapel , Chelsea Grin , Cattle Decapitation , Thy Art Is Murder , Pakrway Drive , Dying Fetus , Infant Annihilator , Carnifex , The Acacia Stain...

Death Metal - Morbid Angel , Deicide , Death , Cannibal Corpse

Aggressive (kind of) metal - Disturbed , Lamb Of God , Slipknot

Rest - Breaking Benjamin , Linkin Park , Sum 41 , SR - 71 , Him , Evanescence , Hollywood Undead , Pantera , BFMV , As I Lay Dying , Asking Alexandria , Of Mice and Men

Omiljeni pevaci - Chester Bennington , Benjamin Burnley , Phil Anselmo , Deryck Whibley , Mitch Alan , Chino Moreno , Amy Lee

Omiljeni vokalisti - Mitch Lucker , Alex Koehler , Phil Bozeman , Glen Benton , Brendan Van Ryn , Travis Ryan , Randy Blythe , John Gallagher

Omiljeni LIVE vokali - Mitch Lucker , Phil Bozeman , Glen Benton , Travis Ryan , Chester Bennington , Randy Blythe , John Gallagher

Rose
Vip
Vip

Post by Rose » 24 May 2016, 18:45

Neyo wrote:Heavy Metal/Deathcore - Suicide Silence , Whitechapel , Chelsea Grin , Cattle Decapitation , Thy Art Is Murder , Pakrway Drive , Dying Fetus , Infant Annihilator , Carnifex , The Acacia Stain...

Death Metal - Morbid Angel , Deicide , Death , Cannibal Corpse

Aggressive (kind of) metal - Disturbed , Lamb Of God , Slipknot

Rest - Breaking Benjamin , Linkin Park , Sum 41 , SR - 71 , Him , Evanescence , Hollywood Undead , Pantera , BFMV , As I Lay Dying , Asking Alexandria , Of Mice and Men

Omiljeni pevaci - Chester Bennington , Benjamin Burnley , Phil Anselmo , Deryck Whibley , Mitch Alan , Chino Moreno , Amy Lee

Omiljeni vokalisti - Mitch Lucker , Alex Koehler , Phil Bozeman , Glen Benton , Brendan Van Ryn , Travis Ryan , Randy Blythe , John Gallagher

Omiljeni LIVE vokali - Mitch Lucker , Phil Bozeman , Glen Benton , Travis Ryan , Chester Bennington , Randy Blythe , John Gallagher
Slipknot i Disturbed si slobodno mogao u nu metal svrstati, zajedno sa LP XD
Image

Neyo
Registered user
Registered user

Post by Neyo » 24 May 2016, 23:41

[quote="Rose][/quote]

Slipknot i Disturbed si slobodno mogao u nu metal svrstati, zajedno sa LP XD[/quote]

ma mislio sam na starije stvari , ovo novo ne slusam xd

Post Reply

Return to “Rock / Metal / Blues / Jazz / Soul / Country”